Uçak Bileti Hizmetleri


Sizler için Verdiğimiz Uçak Bileti Hizmetleri

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti


IATA acente olan Stoa Travel ile Dilediğiniz zaman, Türkiye’nin ya da dünyanın dilediğiniz herhangi bir yerine, dilediğinizden de uygun fiyata uçmak o kadar da zor değil!

Birçok havayolu şirketinin aktarmalı ve direkt uçuş seçeneklerini bir arada görmek, hem zamandan hem de paradan tasarruf etmek, yapabileceğiniz en ekonomik seyahati yapmak en çok sizin hakkınız.

Türkiye’nin herhangi bir yerinden seyahat planı yaparken; gitmek istediğiniz yere uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları Stoa Travel den alabilirsiniz.

Türkiye’nin ya da dünyanın herhangi bir yerine yolculuk yapmak isteyenler; Stoa Travel’in seçeneklerle ve kolaylıklarla dolu dünyasında buluşuyor.

Birçok havayolu şirketi için özel seçenekler sunan Stoa Travel’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres haline geliyor.

Ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere, seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekleri Stoa Travel’de bir arada bulabilirsiniz.

Her yolculukta görüşmek üzere…

UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

Uçak bileti fiyatlarının diğer yolculuk seçeneklerine göre biraz daha pahalı olduğu malum. Uygun uçak bileti almak, ekonomik bir seyahatin ilk adımı.

Ucuz uçak bileti bulmak, tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Birtakım tüyolara dikkat ederek, tavsiyelere göz atarak ve alternatif yöntemler deneyerek uygun uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

Ama sizin bu detaylarla uğraşmanıza gerek yok. Çünkü en ekonomik seyahati gerçekleştirmeniz için Stoa Travel var.

Stoa Travel UCUZ uçak bileti bulmanız için hizmet veren, hızlı ve kolay çözüm yolları sunan bir seyahat acentası. Aynı anda birçok farklı havayolu şirketinin, lokasyonlara göre çeşitli bilgiler sunan Stoa Travel sayesinde artık ucuz uçak bileti bulmanız çok daha kolay.

İyi bir uçuş fırsatı yakaladığınızda hemen rezervasyonunuzu yaptırmanızda fayda var.

Stoa Travel’in size sunduğu kolaylıklar sayesinde birkaç adımda kolaylıkla ödemenizi tamamlayabilir, dilediğiniz lokasyona ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bir genelleme yapacak olursak; Ocak-Şubat aylarının uçak bileti fiyatları konusunda daha düşük seçenekler bulabileceğiniz aylar olduğunu ve bu dönemlerdeki erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanızı tavsiye edebiliriz.

Turizm sezonunun çoğu yerde bittiği aylar olduğu için havayolu şirketlerinin talebi artırmak adına kampanyalar düzenlediği bu dönemlerde uçak bileti satın almak daha ekonomik olacaktır.

Yola çıkacağınız şehrin ve gideceğiniz yerin birden fazla havalimanı varsa her birinin fiyatlarının farklılık göstereceğini de hatırlatmakta fayda var.

Örneğin İstanbul içindeki 2 havaalanını kıyaslayacak olursak; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan alınacak biletler, İstanbul Yeni Havalimanı’ndan alınacak uçak biletlerine göre her zaman daha uygun fiyatlıdır.

Ucuz uçak bileti bulmanın en önemli sırlarından biri de elbette uçuş tarihinizden birkaç hafta önce seyahat planınızı yapmak. UCUZ uçak bileti için UYGUN zaman, seyahatinizden ortalama 4-10 hafta öncesidir.

En uygun uçak bileti için ideal günler genellikle Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleridir. Bugünlerde seyahat etmeyi tercih eden yolcu sayısının daha az olması, bu günler için alınacak uçak bileti fiyatlarının da daha düşük olmasını sağlamaktadır.

Sabahın erken saatlerindeki uçuşların ve gece uçuşlarının günün diğer saatlerine göre daha uygun fiyatlı olduğunu da hatırlatalım.

Ucuz uçak bileti almak için yapılabilecek bir diğer şey de, gideceğiniz destinasyona talebin daha az olacağı ‘sezon dışı’ zamanlarda yolculuk yapmak. Örneğin Bodrum’a, turizm sezonunun çok yoğun olduğu Mayıs-Ağustos dönemlerinde giderseniz denk geleceğiniz uçak bileti fiyatları normalden daha yüksek olacaktır. Bu dönemler dışında sezon fiyatlarının çok altında uçak bileti satın alarak seyahat edebilirsiniz.

NEDEN UÇAK BİLETİMİ STOA TRAVEL’DEN ALMALIYIM?

Stoa Travel, tatil planlarınız için UYGUN seçenekleri bir arada görerek bütçenize ve zamanınıza uygun uçak bileti satın almanız ve ödeme kolaylıkları ile en avantajlı şekilde tatilinizi planlamanız için daima yanınızda.

Stoa Travel üzerinden, yüzlerce havayolu firmasının yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz lokasyon için size sunulan birçok uçuş alternatifi arasından zamanınıza ve bütçenizeU YGUN olanı seçerek, dilediğiniz lokasyona ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Seyahat etmeyi planladığınız lokasyonda uçuş seferleri bulunan tüm havayolu firmalarına ait çeşitli uçuş alternatifleri arasından UCUZ alternatifi Stoa Travel’de bulabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, Stoa Travel üzerinden İş Bankası Maximiles ve Privia programları kapsamında, kartınızda biriken MaxiMil ve MaxiPuan’larınızı kullanarak Stoa Travel’in sunduğu tüm uçuşlar için uçak bileti satın almanız mümkün. Üstelik MaxiMil ve MaxiPuan’larınızın üzerinde kalan tutarı da yine İş Bankası Maximiles ve Privia programları kapsamında Avans MaxiMil ya da Avans MaxiPuan kullanarak rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

PROMOSYONLU UÇAK BİLETİ NE DEMEKTİR?

Uçak bileti fiyatlarının, diğer ulaşım yollarına göre daha pahalı olduğu aşikâr. Fakat hem daha kısa süreli hem de daha konforlu yolculuğun tek adresi de uçak yolculuğu.

Promosyonlu uçak biletleri, bütçesini çok da zorlamadan dilediği yere seyahat etmek isteyenlerin sıklıkla takip ettiği ve talep ettiği bir seçenek.

Promosyonlu uçak biletlerinin değişiklik yapabilme imkânı sunmaması dahi, bu seçeneğe talebin azaltmıyor. Normal bir uçak bileti fiyatının hemen hemen yarı fiyatına, neredeyse otobüs bileti fiyatına tekabül eden promosyonlu uçak bileti satın almayı kim istemez ki?

Promosyonlu uçak biletlerini diğer biletler gibi anlık olarak satın alamayacağınızı hatırlatmamızda fayda var. Promosyon bilet fırsatından faydalanmak isteyenlerin; uçuş tarihlerinden yaklaşık 1 ay önce uçak biletlerini almaları gerekir. Promosyonlu uçak biletlerinde rezervasyon yaptırmak söz konusu değildir. Bu da, planlarınızda herhangi bir değişiklik olması ihtimaline rağmen risk almanız demektir. Çünkü tarih değiştirmek ya da iptal etmek isterseniz biletinizde değişiklik yapılmaz.

Satın aldığınız promosyonlu uçak biletleri iptal olduğunda, biletinizi açığa alınmış uçak bileti gibi bir bilete çevirmeniz mümkün değildir. Biletinizin iptal olması demek, bir daha kullanmamak üzere iptal edilmiş demektir. Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi geri ödeme ya da ücret iadesi gibi seçenekler söz konusu değildir. Promosyonlu biletinizin yanmasını istemiyorsanız, biletinizin gerektirdiği tarih ve saatte uçuşunuzu gerçekleştirmeniz gerekir.

Promosyonlu uçak biletlerinizi, örneğin 1 ay sonra gerçekleşeceği kesin bir randevunuz ya da etkinliğiniz varsa satın almanızı öneririz. Aksi takdirde herhangi bir değişiklik durumunda biletiniz ve buna bağlı olarak da paranız yanacaktır.

UÇAK BİLETİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Yola çıkacağınız lokasyon ve varmak istediğiniz lokasyon dışında, seyahat etmeyi planladığınız tarihi ya da uçuş tarihiniz esnekse tarih aralıklarını belirleyerek size sunulan birçok uçuş alternatifi arasından zamanınıza ve bütçenize UYGUN olanı seçebilirsiniz.

Online bilet rezervasyonu yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, bilgilerinizi sisteme doğru girmenizdir.

Uçağa bineceğiniz havalimanını, gitmeyi düşündüğünüz ayı, kaç gün kalmayı planladığınızı seçtiğinizde tüm seçenekleri içeren bir fiyat haritası karşınıza çıkacak.

Uçuş tarihlerinizin esnek olması, uygun uçak bileti bulma ihtimalinizi artıracaktır.

EN UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR?

Uçuş tarihlerinizde esnek olmak,

Uçak bileti talebinin daha yoğun olduğu hafta sonu, tatil gibi zamanların dışında uçuş planı yapmak,

Hafta ortası uçuşlarını ve mevsim olarak da sonbahar-kış dönemlerini seçmek,

Destinasyon konusunda esnek olmak,

Düşük maliyetli havayolu şirketlerinin biletlerinden satın almak,

Mümkünse aktarmalı uçuş seçeneklerine de göz atmak; UCUZ uçak bileti bulma konusunda size oldukça katkı sağlayacaktır.

SÖMESTR TATİLİNDEUYGUN UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR?

Sömestr tatili gibi tarihi çok önceden belli olan özel dönemlerde ucuz uçak bileti bulabilmeniz için size birkaç ipucu vereceğiz:

Bütün havayolu şirketleri sadece sınırlı sayıdaki koltukları en düşük fiyattan sattığı için, bu kontenjana ayırdıkları koltuklar bittiğinde uçak bileti fiyatları yükseleceğinden, erken rezervasyon her zaman bütçe kurtarır.

Gideceğiniz yerde en az 1 hafta sonu günü kalmanız, daha ucuz uçak bileti bulma ihtimalinizi artıracaktır. Çünkü resmi kurumlarda çalışanlar ve iş insanları daha çok mesai günlerinde seyahat ederler ve bu zamanlarda uçak bileti fiyatları bu yüzden daha yüksek olur.

Çarşamba ve Perşembe günleri, hafta sonu günlerine göre daha ucuz bilet bulabileceğinizi de bilmenizi isteriz.

Dönüş tarihinizi de netleştirerek uçak bileti satın aldığınızda, uçak bileti için daha az fiyat ödeyeceğinizi söylememizde de fayda var.

Ucuz uçak bileti araması yaparken direkt ve aktarmalı uçuş seçeneklerini karşılaştırmanın, ucuz uçak bileti bulma sürecinize olumlu katkısı olacaktır.

Bazen sizin seçtiğiniz tarihe özel yüksek fiyatlı uçuşlarla karşılaşabilirsiniz. Seyahat tarihlerinizin esnek olması, örneğin bir önceki gün ya da bir sonraki günün uçuşları ile seyahat etmeyi seçmek,UCUZ uçak bileti satın almanıza yardımcı olacaktır.

YILBAŞI İÇİNUYGUN UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR?

Yılbaşı uçak seyahatleriniz ve tatilleriniz için ucuz uçak bileti bulmak da o kadar zor değil.

Yılbaşı gibi özel bir dönemde seyahat yoğunluğu birden artsa da, bu dönemde de ucuz uçak bileti bulmak mümkün.

Yeni yıla farklı bir şehirde ya da farklı bir ülkede girmek istiyorsanız, yılın son yolculuğu için plan yapmaya erkenden başlamanızı öneririz.

Kıbrıs, Bodrum, Dalaman, Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara, Diyarbakır gibi yılbaşı dönemlerinde sıklıkla tercih edilen destinasyonlar için uçak biletinizi şimdiden ayırtmanızda fayda var.

BAYRAM DÖNEMLERİNDEUYGUN UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR?

Tatil yapma ve uçak bileti satın alma yoğunluğunun en fazla olduğu bayram dönemlerinde, ucuz uçak bileti avantajıyla yolculuk yapmanın en önemli sırrı erken rezervasyon yaptırmak.

Her sene bayram günlerinin hangi günler olduğu belli olduğu için, planlarınızı çok önceden yapmanız ve gideceğiniz yeri ve tarihi belirleyip uçak biletinizi önceden satın almanız mümkün. Dolayısıyla bayram tatili için yolculuğunuzu UCUZ uçak bileti avantajıyla gerçekleştirmenizin önünde de hiçbir engel yok.